Ogłoszenie


#1 23-03-2009 22:45:02

specta

Świeżak

Zarejestrowany: 23-03-2009
Posty: 3
Punktów :   

Ableton i kontroler MIDI

Panowie,

Kupiłem Behringhera BSR2000. Chciałem go wypróbować na Abletonie. Wszystko działa jak należy. Jednak moje pytanie jest związane z samym Abletonem. Wiadomo, że można zaprogramować wyzwalanie odgrywania sampli po naciśnięciu jakiegoś klawisza na klawiaturze lub sygnałem z kontrolera MIDI. Czy jest możliwość, jeżeli jest to jak to zrobić, aby naciskając klawisz kontrolera startować sampel, a tym samym klawiszem naciśniętym ponownie go zatrzymać ? Pomoże mi ktoś ?
Jeżeli chcę skojarzyć klawisz kontrolera, a już za jego pomocą odtwarza sampel, to oczywiście Ableton zadaje mi pytanie czy chcę zmienić poprzedni wybór. Ja chciałbym klawiszem odtworzyć sampel i grać go dopóki tego samego klawisza nie nacisnę jeszcze raz i tym samym wyłącze sygnał midi.

Pozdrawiam,
Specta

Offline

 

#2 24-03-2009 12:06:14

Alek

Administrator

Zarejestrowany: 27-11-2008
Posty: 81
Punktów :   

Re: Ableton i kontroler MIDI

Na BCR2000 chyba to nie działa. Na padach owszem (Akai MPD16/24/32). Ale spróbuj w trybie mapowania MIDI w abletonie nacisnąć klawisz play w sofcie i naciśnij jakiś przycisk. Jak nie zadziała to trudno Tylko niektóre potencjometry i guziki mogą być przypisane do dowolnego parametru.

Offline

 

#3 24-03-2009 12:28:46

specta

Świeżak

Zarejestrowany: 23-03-2009
Posty: 3
Punktów :   

Re: Ableton i kontroler MIDI

Dzięki za szybką odpowiedź.

Te klawisze działają. Bez problemu mogę zaprogramować włączenie się sampla. Mapuję m.in tak jak mówisz. Nie ma z tym problemu. Gdy nacisnę przycisk zapala się na nim lampka i sampel jest odtwarzany. Chciałbym gasząc ten przycisk zatrzymywać odtwarzanie sampla. O to mi chodzi. W tym berlingerze mogę zaprogramować wszystko. Problem jest chyba w rozwiązaniu tego problemu od strony Abletona. Gdzieś musi być opcja, że wyzwalanie i zatrzymywanie sampla wykonuje się jednym klawiszem w stylu włącz/wyłącz.

Pozdrawiam.
Specta

Offline

 

#4 22-12-2009 21:40:19

 tehace

Świeżak

Zarejestrowany: 22-12-2009
Posty: 15
Punktów :   

Re: Ableton i kontroler MIDI

specta napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź.

Te klawisze działają. Bez problemu mogę zaprogramować włączenie się sampla. Mapuję m.in tak jak mówisz. Nie ma z tym problemu. Gdy nacisnę przycisk zapala się na nim lampka i sampel jest odtwarzany. Chciałbym gasząc ten przycisk zatrzymywać odtwarzanie sampla. O to mi chodzi. W tym berlingerze mogę zaprogramować wszystko. Problem jest chyba w rozwiązaniu tego problemu od strony Abletona. Gdzieś musi być opcja, że wyzwalanie i zatrzymywanie sampla wykonuje się jednym klawiszem w stylu włącz/wyłącz.

Pozdrawiam.
Specta

Próbowałem kiedyś wszystkiego, ale to jest raczej niewykonalne - kupiłem APC40 dedykowany specjalnie pod Abletona i nawet tam włączanie i wyłączanie sampla robi się za pomocą dwóch różnych przycisków.
pzdr

Offline

 
Najlepsze Fora dyskusyjne - Top Lista


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe m W ofercie firmy Septic Szambo Szamba Betonowe Kanał