Ogłoszenie


#1 04-10-2009 18:11:05

Marvin-Mode

Świeżak

Zarejestrowany: 04-10-2009
Posty: 1
Punktów :   

Ustawienie padkontrol oraz nanokontrol.

Mam problem z ustawieniem Korga padKontrola i nanoKontrola w Abletonie.
http://img504.imageshack.us/img504/7217/ableton.jpg

Jak tu poustawiać żeby działało? Dopiero zaczynam się bawić na tym sofcie i na prawdę nie mogę ustawić.

Offline

 

#2 22-12-2009 21:18:51

 tehace

Świeżak

Zarejestrowany: 22-12-2009
Posty: 15
Punktów :   

Re: Ustawienie padkontrol oraz nanokontrol.

Witam,

nie wiem jak to jest z Korgiem, ale z APC40 mam tak:

Mam wybrany tylko jeden Control (APC40), Input (urządzenie audio - dosłownie), Output (urządzenie audio) i w Takeover Mode mam wybrane Pickup.

Na początku miałem straszne problemy, bo zrobiłem wszystko wedle instrukcji i nic - przegrzebałem angielskie forum i okazało się, że jeśli mam kamerę Creativa, to muszę ją odinstalować, bo sterowniki się gryzą.


Odinstalowałem i zadziałało

Pzdr

Offline

 

#3 20-06-2010 20:52:14

ATSand

Świeżak

Zarejestrowany: 20-06-2010
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ustawienie padkontrol oraz nanokontrol.

mam Korga Nano Kontrol używam bez problemów pod abletonem, więcej z pomocą może przyjść wideo: http://www.youtube.com/watch?v=91HGI8W-GAU od razu mówie że nie jest to mój link ;] aczkolwiek żaden spam. btw. tutaj znajdziesz wszystko co potrzebne by używać nano pod abl. więcej oczywiście na stronie KORG, odpowiedni stuff nawet z templates pod ableton można u nich ściągnąć
jeśli chodzi o te opcje...wystarczy zaznaczyć opcje track, sync, remote na ON, tak jak to zrobiłeś. nie potrzebnie dałeś w control surface nano pada, nie jest to urządzenie tego typu którym mógłbyś kontrolować inne urządzenie (nie posiada portu MIDI), są nimi np dedykowane kontrolery i nie tylko one (Launchpad, Orgins, APC etc. )
Pozdrawiam

Tomek

Ostatnio edytowany przez ATSand (20-06-2010 20:55:18)

Offline

 

#4 03-10-2011 20:55:56

Gruby

Świeżak

Zarejestrowany: 03-10-2011
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ustawienie padkontrol oraz nanokontrol.

Witam, mam abletona live 8.09-dostalem go razem z kontrolerem midi...mam problem z drum rackiem. Chodzi o to ze nie moge stworzyc zadnego kita z dowolnie wybranych sampli, nie mam tez opcji slicing. Wyglada to tak jakbym po prostu nie mogl przypisywac pod poszczegolne pady roznych sampli. Czy jest to kwestia jakiegos patcha? uprade'u? prosze o pomoc

Offline

 
Najlepsze Fora dyskusyjne - Top Lista


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Giżycko