Ogłoszenie


#1 13-02-2009 19:57:09

Manik

Świeżak

Zarejestrowany: 13-02-2009
Posty: 7
Punktów :   

ableton short keys

nowy watek,pewnie bedzie troche pytan.
jestem 1wszy wiec tak:denerwuje mnie skrot shift i tab
/przejscie za loop editor do effect/ da sie to jakos myszka? ciezko jest grac live i jeszcze co chwile cykac klawiaturka zeby widziec vst

Offline

 

#2 13-02-2009 20:43:55

Alek

Administrator

Zarejestrowany: 27-11-2008
Posty: 81
Punktów :   

Re: ableton short keys

hmmm spróbuj przypisać jakiś klawisz w trybie mapowania klawiatury. klikasz na ten przycisk do włączania VSTów, a potem np klawisz J

Offline

 

#3 10-03-2009 14:41:08

Manik

Świeżak

Zarejestrowany: 13-02-2009
Posty: 7
Punktów :   

Re: ableton short keys

siemanko

powie mi ktos jak sie mapuje keybord w abletonie?keybord mam zainstalowany dobrze/przynajmniej w renoise mi dziala/ ale zadnego klawisza na keybordzie nie umie przymapowac w abletonie.jest to goly keybord bez zadnych bajerow. mapowac probuje przez key albo midi mapping i nic
midi mapping do kontrolera ktory mam ok,wszystko dziala.

i jeszcze jedno pytanko,draze temat dlatego bo chce pod klawisze przypisac loopy,nie wiem jak to sie robi,moze sobie wyobrazam ze np w 9 tracku abletona mam zapisane kolejno w dol np 30 loopow i przypisuje kolejno do 30 klawiszy i naciskajac jeden z nich wyzwalam loopa ktory tylko wybrzmiewa raz bo go nie zapetlam i tak jade w dol w abletonie i np w prawo na keybordzie.
czyli musial bym miec przymapowany start kazdego loopa do kazdego odp klawisza,tak to dziala ?
czy inaczej luzie to robia ?

dzieki

Offline

 

#4 22-12-2009 21:07:07

 tehace

Świeżak

Zarejestrowany: 22-12-2009
Posty: 15
Punktów :   

Re: ableton short keys

Manik napisał:

siemanko

powie mi ktos jak sie mapuje keybord w abletonie?keybord mam zainstalowany dobrze/przynajmniej w renoise mi dziala/ ale zadnego klawisza na keybordzie nie umie przymapowac w abletonie.jest to goly keybord bez zadnych bajerow. mapowac probuje przez key albo midi mapping i nic
midi mapping do kontrolera ktory mam ok,wszystko dziala.

i jeszcze jedno pytanko,draze temat dlatego bo chce pod klawisze przypisac loopy,nie wiem jak to sie robi,moze sobie wyobrazam ze np w 9 tracku abletona mam zapisane kolejno w dol np 30 loopow i przypisuje kolejno do 30 klawiszy i naciskajac jeden z nich wyzwalam loopa ktory tylko wybrzmiewa raz bo go nie zapetlam i tak jade w dol w abletonie i np w prawo na keybordzie.
czyli musial bym miec przymapowany start kazdego loopa do kazdego odp klawisza,tak to dziala ?
czy inaczej luzie to robia ?

dzieki

Witam,
w ustawieniach w zakładce MIDI Synh musisz wybrać odpowiedni sprzęt - tylko najpierw podepnij go pod kompa, włącz, a potem uruchom Abletona.
Bynajmniej tak robiłem z APC40 i przypisywałem odpowiednie klawisze, pokrętła i suwaki za pomocą przyciski MIDI w Abletonie.
Jeśli nie ma go na liście to jest problem - wydaje mi się, że powinien wtedy działać przycisk KEY, tak jakbyś to robił podczas przypisywania zwykłej klawiatury od kompa.

Jeśli chodzi o przypisanie startu sampla to raczej nie ma innego sposobu - przypisujesz każdy sampel pod inny przycisk.
Chociaż widziałem kiedyś na filmiku jak koleś na APC40 miał ustawiony taki jakby sequencer, dzięki któremu sample zmieniały się automatycznie.
Niestety jeszcze do tego nie doszedłem - jak będziesz miał jakieś info na ten temat to napisz, bo też mnie to gryzie.

Pzdr

Offline

 

#5 28-12-2009 17:19:51

 tehace

Świeżak

Zarejestrowany: 22-12-2009
Posty: 15
Punktów :   

Re: ableton short keys

tehace napisał:

Manik napisał:

siemanko

powie mi ktos jak sie mapuje keybord w abletonie?keybord mam zainstalowany dobrze/przynajmniej w renoise mi dziala/ ale zadnego klawisza na keybordzie nie umie przymapowac w abletonie.jest to goly keybord bez zadnych bajerow. mapowac probuje przez key albo midi mapping i nic
midi mapping do kontrolera ktory mam ok,wszystko dziala.

i jeszcze jedno pytanko,draze temat dlatego bo chce pod klawisze przypisac loopy,nie wiem jak to sie robi,moze sobie wyobrazam ze np w 9 tracku abletona mam zapisane kolejno w dol np 30 loopow i przypisuje kolejno do 30 klawiszy i naciskajac jeden z nich wyzwalam loopa ktory tylko wybrzmiewa raz bo go nie zapetlam i tak jade w dol w abletonie i np w prawo na keybordzie.
czyli musial bym miec przymapowany start kazdego loopa do kazdego odp klawisza,tak to dziala ?
czy inaczej luzie to robia ?

dzieki

Witam,
w ustawieniach w zakładce MIDI Synh musisz wybrać odpowiedni sprzęt - tylko najpierw podepnij go pod kompa, włącz, a potem uruchom Abletona.
Bynajmniej tak robiłem z APC40 i przypisywałem odpowiednie klawisze, pokrętła i suwaki za pomocą przyciski MIDI w Abletonie.
Jeśli nie ma go na liście to jest problem - wydaje mi się, że powinien wtedy działać przycisk KEY, tak jakbyś to robił podczas przypisywania zwykłej klawiatury od kompa.

Jeśli chodzi o przypisanie startu sampla to raczej nie ma innego sposobu - przypisujesz każdy sampel pod inny przycisk.
Chociaż widziałem kiedyś na filmiku jak koleś na APC40 miał ustawiony taki jakby sequencer, dzięki któremu sample zmieniały się automatycznie.
Niestety jeszcze do tego nie doszedłem - jak będziesz miał jakieś info na ten temat to napisz, bo też mnie to gryzie.

Pzdr

http://www.youtube.com/watch?v=Sj3kF6dt4uo

od minuty 1.30 uruchamia się mu taki jakby step sequencer - jak ktoś to rozgryzie to będę wdzięczny.
pzdr

Offline

 

#6 04-01-2010 21:13:24

 tehace

Świeżak

Zarejestrowany: 22-12-2009
Posty: 15
Punktów :   

Re: ableton short keys

Manik napisał:

siemanko



i jeszcze jedno pytanko,draze temat dlatego bo chce pod klawisze przypisac loopy,nie wiem jak to sie robi,moze sobie wyobrazam ze np w 9 tracku abletona mam zapisane kolejno w dol np 30 loopow i przypisuje kolejno do 30 klawiszy i naciskajac jeden z nich wyzwalam loopa ktory tylko wybrzmiewa raz bo go nie zapetlam i tak jade w dol w abletonie i np w prawo na keybordzie.
czyli musial bym miec przymapowany start kazdego loopa do kazdego odp klawisza,tak to dziala ?
czy inaczej luzie to robia ?

dzieki

Rozgryzłem temat step sequencera i Twój może też.
Jak klikniesz na sampel, to na dole pojawiają się opcje dla tego sampla.
W zakładce Launch jest opcja Follow Action i tam wybierasz co ci pasuje (w przypadku step sequencera w każdym samplu wybieram next - sample muszą być wtedy jeden pod drugim).
Dzięki temu sample zmieniają się same (czas i długość też można tam ustawić).
Pzdr

Offline

 

#7 04-01-2010 21:17:27

 tehace

Świeżak

Zarejestrowany: 22-12-2009
Posty: 15
Punktów :   

Re: ableton short keys

Manik napisał:

nowy watek,pewnie bedzie troche pytan.
jestem 1wszy wiec tak:denerwuje mnie skrot shift i tab
/przejscie za loop editor do effect/ da sie to jakos myszka? ciezko jest grac live i jeszcze co chwile cykac klawiaturka zeby widziec vst

na samym dole, po prawej masz tak jakby zminimalizowane okno efektów i okno opcji sampla - wystarczy kliknąć na któreś myszką i korbi

Offline

 
Najlepsze Fora dyskusyjne - Top Lista


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.worldhotels-in.com